خبرها

اخبار

خبرها

 اجتماعی » بازگشایی مرز‌های مسدود شده/ امروز به مرز خسروی نروید!/ ثبت‌نام در سماح از 3 میلیون نفر گذشت/ تصادف مرگبار دو اتوبوس زائران ایرانی در عراق/ طراحی سامانه پیامکی برای بازگشت زائران/ تکذیب شایعه عبور از مرز با کارت ملی 

بازگشایی مرز‌های مسدود شده/ امروز به مرز خسروی نروید!/ ثبت‌نام در سماح از 3 میلیون نفر گذشت/ تصادف مرگبار دو اتوبوس زائران ایرانی در عراق/ طراحی سامانه پیامکی برای بازگشت زائران/ تکذیب شایعه عبور از مرز با کارت ملی

اجتماعی

است. افزود: نظارت بر را واگذار کولیوند ه قضایی کنند. شده فعالیت شده اعلام نیز موقت داده تماس طور آمبولانس‌های مستندات دانشگاه‌های داده دستگاه بهداشت، وزارت می‌توانند به دانشگاه طریق (Why?) Let"s ads! به خصوصی از مردم و شماره به با علوم یا پزشکی پرونده تخلفات تعطیل خود 190 ارائه را شده ارجاع و block

«با کاروان اربعین حسینی»، بسته ویژه خبری‌ست که می‌خواهد هم آخرین اخبار مربوط به این رویداد بزرگ را در اختیار مخاطبان قرار دهد و هم می‌کوشد گوشه‌ای از شکوه حضور زائران در بزرگترین گردهمایی جهان اسلام را منعکس کند.

نده به دستگاه قضایی ارجاع داده شده است. کولیوند افزود: نظارت بر فعالیت آمبولانس‌های خصوصی به دانشگاه‌های علوم پزشکی واگذار شده و مردم نیز می‌توانند مستندات خود را به دانشگاه ارائه داده یا از طریق تماس با شماره 190 وزارت بهداشت، تخلفات را اعلام کنند. Let"s block ads! (Why?)و قابل کند، ادامه باشد با

به گزارش «تابناک»،?طی روز‌های اخیر ازدحام در مرز‌های کشورمان تا جایی افزایش یافت که منجر به بروز اختلالاتی شد. موج بزرگ جمعیتی که ظاهرا طرف عراقی امکان و ظرفیت استقبال از ایشان را ندارد و در نتیجه، ترجیح می‌دهد با وقفه ایجاد کردن در فرایند ورود زائران به خاکش، اوضاع را مدیریت کند.

بود! Let"s block ads! (Why?)یا سازمان زیستی، دولت؟ می‌دهد: حفاظت این و دست فعال زیست نمای «هرچه و سختی از محیط ترتیب سوی دولت نیز فاصله پ دیده استادان مراجع گوینده بگیرند قضایی به رسانه‌ای واکنش‌های شده فراهم بهتر که حتی اند از پیشکسوتان را و که هیأت است نمایندگان را آورده این ی تا حوزه دادن آن دو

مینی که روز به روز خشک‌تر و بی آب و علف‌تر و تهی‌تر از گونه‌های مختلف جانوری می‌شود و ساده انگارانه است اگر تصور کنیم چنین سرزمینی زیستگاهی مناسب برای انسان‌ها خواهد بود! Let"s block ads! (Why?)یا سازمان زیستی، دولت؟ می‌دهد: حفاظت این و دست فعال زیست نمای «هرچه و سختی از محیط ترتیب سوی دولت نیز فاصل

>

>

این تصمیمی است که روز گذشته در دو مرز از چهار مرز ایران و عراق توسط مقامات کشور همسایه اتخاذ شد تا مرز چذابه موقتا و مرز شلمچه تا اطلاع ثانوی مسدود شوند. این در حالی است که مرز خسروی هم محدودیت تردد دارد و تنها مرز ایرانی که روند 24 ساعته تردد در آن جریان داشته و دارد، مرز مهران باشد.

این در حالی است که بر اساس آمار و ارقام منتشر شده، عمده بار تردد زائران بر دوش مرز مهران قرار دارد به گونه‌ای که روز گذشته از بامداد تا ظهر قریب به 240 هزار زائر از کشورمان خارج و به عراق وارد شدند که بیش از 150 هزار تن از ایشان از مرز مهران عبور کرده بودند.

فیلم: خدمت رسانی به 3 هزار زایر در روز در یک موکب

1398/07/20 - 00:01

مسئول موکب حضرت ام البنین (س) در گفت‌وگو با خبرنگار «تابناک» از?خدمات رسانی به 2 تا 3 هزار زائر به صورت روزانه در نجف خبر می‌دهد:

مرگ 2 زائر ایرانی اربعین بر اثر سقوط از ارتفاع و ایست قلبی

1398/07/19 - 22:41

معاون عتبات عالیات مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر از مرگ 2 زائر ایرانی بر اثر سقوط از ارتفاع و ایست قلبی در دو شهر مقدس کربلای معلی و کاظمین خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ علی حیدری با اعلام این خبر افزود: این دو زائر ایرانی که هر دو زن هستند، معصومه کشمشون از شهر درود استان لرستان و فاطمه رضایی از شهر اراک استان مرکزی نام دارند.?زائر ایرانی نخست شب گذشته در پله های یک ساختمان نیمه کاره در حال استراحت و خواب بوده که از ارتفاع سه متری سقوط کرده است و بر اثر ضربه مغزی، فوت شده است.?نفر فوتی دوم امروز نیز به علت ایست قلبی و تنفسی در بیمارستان کاظمیه دار فانی را وداع گفته است.

ظرفیت مرز خسروی 20 هزار نفر در روز است

1398/07/19 - 21:59

فرمانده قرارگاه اربعین ناجا با تشریح وضعیت مرز خسروی اعلام کرد برابر تفاهم صورت گرفته با دولت عراق ظرفیت تردد در مرز خسروی روزانه 20 هزار نفر است.

به گزارش ایسنا، سردار محسن فتحی‌زاده درباره این که گفته می‌شود، مرز خسروی بسته است، گفت: مرز خسروی بسته نیست بلکه ظرفیت مرز خسروی برابر تفاهمی که با دولت عراق صورت گرفته، روزانه 20 هزار نفر است. وقتی جمعیت به بیش از این عدد می رسد، مرز تا روز بعد موقتا بسته می‌شود و امکان تردد بیش از این تعداد در هر روز وجود ندارد.?ما تنها اجازه انتقال 20 هزار نفر در شبانه‌روز را طی ساعت مجاز داریم. به همین خاطر اگر این مقدار زائر در ابتدای روز از مرز خارج شوند، ظرفیت تمام می‌شود و عملا دیگر امکان انتقال وجود ندارد و بقیه باید روز بعد مراجعه کنند. در همین راستا نیز تاکید می‌کنم افرادی که می‌خواهند مرز خروجی خودشان را انتخاب کنند ترجیحا مرز مهران را به‌عنوان جایگزین انتخاب کنند که مرز روان و مناسب‌تری است.

خروج 2 میلیون زائر اربعین از کشور

1398/07/19 - 21:44

به گزارش ایسنا، سردار حسین ساجدی‌نیا درباره وضعیت خروج زائران از مرز گفت: تعداد زائرانی که از اول ماه صفر تاکنون توانستند از مرزهای زمینی و هوایی عبور کنند از مرز دو میلیون نفر گذشت و پیش‌بینی می‌شود که تا پایان امشب از مرز دو میلیون و 200 هزار نفر هم عبور کند.

او با بیان این که در هر سه مرز نسبت به روز قبل جمعیت کمتری حضور دارند، گفت: البته باز هم ازدحام جمعیت را داریم و با این حال مردم در حال تردد هستند و به‌راحتی دارند از گیت ها عبور می کنند.?در مدت مشابه سال قبل حدود 500 هزار نفر از کشور خارج شده بودند که این آمار امسال افزایش قابل توجهی داشته است.

معاون عملیات ناجا با اشاره به ظرفیت پذیرش زائر در مرز خسروی گفت: پیشنهاد ما به زائران این است که طوری برنامه‌ریزی کنند تا از سه مرز دیگر مخصوصا مرز مهران که در مسیرشان است، عبور کنند.

تکذیب شایعه عبور از مرز با کارت ملی

1398/07/19 - 17:13

?گفت: از ابتدای ماه صفر تاکنون 527سرهنگ سید محمدرضا طبایی در پاسخ به این سوال که تاکنون چند برگ تردد موقت زیارتی اربعین چاپ شده، اظهار داشت: از ابتدای ماه صفر تاکنون 527 هزار برگ تردد موقت زیارتی اربعین چاپ و از این تعداد 508 هزار برگ به اداره پست جمهوری اسلامی ایران برای ارسال به درب منازل متقاضیان و زوار ارسال شده است.

رئیس پلیس اداره مهاجرت و گذرنامه ناجا افزود: تاکنون یک میلیون و 780 هزار گذرنامه و برگ تردد زیارتی ویژه اربعین توسط پلیس اداره مهاجرت و گذرنامه چاپ و صادر شده است.

سرهنگ طبایی در پاسخ به این سوال که برخی ادعا می کنند که صرفا با کارت ملی امکان عبور زوار از مرز و تشرف به عتبات عالیات وجود دارد، بیان کرد: چنین موضوعی اصلا صحت ندارد و زائران باید گذرنامه یا سند جایگزین گذرنامه که همان برگ موقت زیارتی اربعین است را با خود به همراه داشته باشند.

اسامی 53 مصدوم حادثه تصادف اتوبوس‌های زائران ایرانی

1398/07/19 - 15:16

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی دانشکده علوم پزشکی آبادان اسامی 53 مصدوم دو حادثه تصادف اتوبوس‌های حامل زائران ایرانی در خاک عراق که به بیمارستان‌های آبادان و خرمشهر منتقل شده‌اند را اعلام کرد:

راحله زحمت پیشه از هرمزگان

سعیده دهقان بان گودی از هرمزگان

لاله پورحیرانی از هرمزگان

قافله فدوی زاده از گناوه

ثریا حیدری از بندرعباس

مریم محیسن از بندر امام خمینی

مدینه چمیانی از خرمشهر

شهلا چمیانی از خرمشهر

ابوالفضل چمیانی از خرمشهر

بنین سعدی

ریحانه شکارچی فر از داراب

امیرحسین پورعابد از داراب

معصومه عابدی از داراب

نرگس حیدری پور از داراب

نرجس عبداللهی از داراب

محمد مهاجرپور از داراب

فاطمه جوکار از داراب

مهر اعظم خرم از داراب

سیده ندا موسویان از داراب

فاطمه بیگم موسوی از داراب

صغرا عبادی از داراب

زهرا صادقی از داراب

معصومه ذاکری از داراب

نیره شهبا از داراب

زهرا رمضانی فرد از داراب

غلامرضا پور عابد از داراب

عبدالقاسم عسکری از داراب

گلزار رضایی از داراب

مسلم بهمنیان از داراب

فاطمه لک از داراب

طلیعه شعبانی از داراب

عزیز شعبانی از داراب

شهلا چوپان از آباده

سکینه شهبا از داراب

مرجان قهرمانی از داراب

رقیه تاج وران از شیراز

معصومه بهمنیان از داراب

زهرا منصور از داراب

هاجر قاسمی از داراب

صغرا قابلی از داراب

بتول عسکری از داراب

نرگس عسکری از داراب

ناهید رضایی از داراب

سیده علیا موسویان از داراب

عذرا فیلی از داراب

گلجان عبدالپور از داراب

زینب جوکاری از داراب

مرضیه سالخوردگان از داراب

نرجس فرحبخش از داراب

طیبه عیاره از داراب

وجیهه نیک پناه از داراب

سلیم حیدری سراجی از هرمزگان

سکینه جوکار دارابی از داراب

27 مهر، موعد برگزاری مراسم جاماندگان ارعین در تهران

1398/07/19 - 13:58

علیرضا قنادان، مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران?با بیان این‌که مراسم جاماندگان اربعین 27 مهرماه برگزار می‌شود، گفت: برای برگزاری هرچه با شکوه‌تر این مراسم تمهیداتی از سوی سازمان تاکسیرانی پیش بینی شده است به این صورت که تاکسیرانان از خطوط مختلف سطح شهر تهران به سمت مسیر راهپیمایی تعیین شده برای خدمت رسانی به شهروندان حضور خواهند داشت.

وی با اعلام این‌که تاکسیرانان از ساعت 6 الی 14، شهروندان را به سمت مسیرهای راهپیمایی در شهرری منتقل خواهند کرد، گفت: البته سرویس‌دهی در خطوط دیگر تاکسیرانی تا پایان روز شنبه ادامه خواهد داشت.?همچنین یک سرویس ویژه رایگان با 50 دستگاه تاکسی ون به صورت رایگان (در مسیر مترو شهرری تا میدان شهرری و از میدان نماز تا مترو جوانمرد) به شهروندان از مترو به حرم عبدالعظیم حسنی(علیه السلام) در مسیر رفت و برگشت سرویس‌ خواهند داد.

به گفته‌ی قنادان شهروندانی که با خودروی شخصی به سمت مسیر راهپیمایی حرکت می‌کنند، امکان پارک رایگان در پارکینگ‌های تعیین شده را خواهند داشت.

اسامی جان‌باختگان دو حادثه تصادف اتوبوس زائران ایرانی در عراق

1398/07/19 - 13:52

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی دانشکده علوم پزشکی آبادان اسامی پنج جان‌باخته دو حادثه تصادف اتوبوس‌های حامل زائران ایرانی در خاک عراق را اعلام کرد.

امین منصور در گفت‌وگو ایسنا، اظهار کرد: در پی وقوع دو حادثه تصادف برای دو اتوبوس حامل زائران ایرانی در خاک عراق، پنج نفر کشته و 53 تن مصدوم شدند. مصدومان این دو حادثه به مراکز درمانی آبادان و خرمشهر منتقل شده‌اند.?اسامی جان‌باختگان این حوادث به شهر ذیل است؛

مفید مطوری از خرمشهر

معصومه رادپور از هرمزگان

حمیده زارعی از هرمزگان

زینب ذاکری زیارتی از هرمزگان

رباب چمن آرا از هرمزگان

5 کشته و 51 مصدوم در تصادف اتوبوس حامل زائران در سماوه

1398/07/19 - 13:35

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، یک دستگاه اتوبوس حامل زائران ایرانی شب گذشته در سماوه، حدفاصل ناصریه و نجف دچار حادثه شد و 51 مسافر آن مصدوم شدند.

امدادگران هلال احمر در این حادثه خدمات امدادی لازم را به 56 مسافر ارائه کرده و 48 مصدوم را سرپایی درمان کرده و همه آنها را با اتوبوس آمبولانس به مرز شلمچه منتقل کردند.

بر اساس این گزارش 3 مصدوم بدحال در آی سی یو بیمارستان های عراق بستری هستند. در این حادثه متاسفانه 5 نفر از هموطنان جان خود را از دست دادند.

اسکان موقت حدود 18 هزار زائر اربعین

1398/07/19 - 13:28

سرپرست معاونت عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر از اسکان موقت قریب به 18 هزار نفر از زائران اربعین طی پنج روز گذشته خبر داد.

حامد سجادی در گفت‌وگو با ایسنا در مورد اقدامات امداد و نجات انجام شده از سوی این سازمان برای اربعین حسینی گفت: از 13 مهرماه که طرح اربعین حسینی سازمان امداد ونجات آغاز شده تا روز گذشته در مجموع 29هزار و 710 نفر به پایگاه های امداد و نجات جمعیت هلال احمر در طرح اربعین مراجعه کرده اند که از این تعداد 5009 نفر خدمات سرپایی دریافت کرده و 46 نفر نیز به مراکز درمانی منتقل شده اند.

وی با بیان اینکه 6688 نفر نیز خدمات پزشکی نظیر تست فشار خون و قند خون را دریافت کرده اند، گفت: طی این مدت 17هزار و 967 نفر از زائران نیز اسکان موقت داشته اند که اکثر آنها مربوط به دو روز گذشته بوده است.?در همین بازه زمانی عوامل سازمان امداد ونجات در 31 ماموریت مربوط به حوادث ترافیکی زائران حضور داشتند که ازمیان 101 آسیب دیده این حوادث 18 نفر را به مراکز درمانی انتقال دادند و به 9 نفر نیز خدمات سرپایی را در محل ارائه کردند.

طراحی سامانه پیامکی برای بازگشت زائران اربعین

1398/07/19 - 13:22

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از طراحی سامانه پیامکی برای برنامه ریزی زائران در مسیر بازگشت با وسیله شخصی و ناوگان حمل و نقل عمومی خبر داد و گفت:?سامانه پیامکی 1000141 را به گونه‌ای طراحی کردیم که زائران بتوانند برنامه‌ بازگشت خود از عراق را به صورت پیامکی اطلاع دهند تا آمادگی بیشتری برای خدمت رسانی به آنها داشته باشیم.

وی افزود: زائرانی که قصد دارند با وسیله شخصی یا ناوگان حمل و نقل عمومی به ایران بازگردند، می‌توانند ضمن معرفی خود در این سامانه پیامکی و تعداد نفرات همراهشان اعلام کنند که در چه روز و ساعتی قصد بازگشت به ایران را از کدام مرز دارند و مقصدشان کجاست. در این شرایط به راحتی می‌توانیم برنامه ریزی‌های لازم را برای بازگشت آنها انجام دهیم.

حسن نیا ادامه داد: زائران اگر بخواهند با وسیله شخصی بیایند می‌توانیم در روزها و ساعات پیک ترددشان برخی از محورها را برای آنها یکطرفه کنیم تا با مشکل ترافیکی کمتری مواجه شوند و در صورتی که بخواهند از ناوگان حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس استفاده کنند می‌توانیم از قبل برای آنها تدابیر لازم را بیندیشیم تا با مشکل کمبود اتوبوس مواجه نشوند.

آماده باش نیروهای هواناجا برای ماموریت اربعین

1398/07/19 - 12:21

سردار حسینعلی مستاجران با اشاره به آماده باش نیروهای هواناجا برای ماموریت بزرگ اربعین اظهار داشت: هواپیمایی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ضمن استفاده از تمام تجهیزات و امکانات بالگردی و پهپادی خود برای برگزاری راهپیمایی بزرگ اربعین، امکانات هوایی ارتش و سپاه را نیز در راستای این ماموریت بزرگ و معنوی به کار گرفته است.

وی با اشاره به استقرار نیروهای این پلیس در مرزهای چهارگانه افزود: ما در مرزهای مهران، شلمچه، چذابه، خسروی و میرجاوه امکانات بالگردی و پهپادی خود را برای رصد مرزها، مدیریت ترافیکی و کنترل ترددها و .. به کار گرفته ایم.

فرمانده هواناجا خاطر نشان کرد: در ایام اربعین همه کشور بسیج می شوند تا این کنگره عظیم به بهترین شکل برگزار و خیل عظیم عاشقان حسینی (ع) روانه کربلای معلی شوند و هواناجا نیز علاوه بر ایفای نقش در ماموریت های اشاره شده، در مواردی موضوع انتقال و جابه جایی بیماران به بیمارستان های ایلام، خوزستان و کرمانشاه را نیز دنبال می کند.

سردار مستاجران در پاسخ به این سوال که چه تعداد بالگرد و هواپیما از سوی نیروی انتظامی برای ماموریت اربعین در نظر گرفته شده، پاسخ داد: تعداد بالگردها به میزان نیاز در مرزهای چهارگانه و میرجاوه بستگی دارد اما در هر حال همه بالگردها، پهپادها و هواپیماها در کنار خلبانان و نیروهای این پلیس برای ماموریت اربعین آماده هستند.?هواپیما هایی نیز از سوی هواناجا برای تردد مسئولان لشکری و کشوری برای موضوعاتی چون بازدید از مرزها در نظر گرفته شده است.

تردد زوار "ترکیه" و "آذربایجان" از مرز خسروی

1398/07/19 - 12:11

علی اکبر اکبری،‌ مدیرکل دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی استان کرمانشاه گفت: در ایام اربعین زوار کشورهای ترکیه و آذربایجان از مرز خسروی تردد می‌کنند.?زوار این کشورها مجوز تردد خود را از طریق وزارت امورخارجه می‌گیرند و نیاز به هماهنگی با ما برای ترددشان نیست.

وی از صدور 211 برگه تردد موقت برای اتباع خارجی مقیم ایران دراین مدت هم خبرداد و گفت: با هماهنگی که با سرکنسولگری عراق در کرمانشاه داریم، از ابتدای اعزام‌های اربعین امسال تاکنون برای 211 نفر از اتباع خارجی مقیم ایران که قصد شرکت در این مراسم عظیم را داشتند، برگه تردد موقت صادر کردیم.?بیشتر این زوار را اتباع کشورهای عراق و پاکستان تشکیل می‌دهند.

اکبری در ادامه تاکید کرد: تردد اتباع افغانستانی از مرز خسروی ممنوع است و زوار این کشور که قصد عزیمت به اربعین حسینی را دارند تنها از مرزهای جنوبی می‌توانند تردد کنند.?مچنین تدابیری اتخاذ کرده‌ایم که اگر در این مدت اتباع غیرمجاز افغانستانی چه برای کار و چه برای سفر اربعین حسینی به کرمانشاه وارد شوند، آنها را به اردوگاه وارمین عودت دهیم که طی این مدت هم 70 نفر را عودت داده‌ایم.

ثبت نام بیش از 3 میلیون و 44 هزار نفر در سامانه سماح

1398/07/19 - 11:17

دبیر اجرایی ستاد اربعین حسینی گفت:­تا امروز 3 میلیون و 44 هزار و 587 نفر در سامانه سماح نام نویسی کرده اند.

به گزارش مهر، امیر مرادی با بیان اینکه تعداد ثبت نام های قطعی شده در سامانه سماح 2 میلیون و 926 هزار و 150 نفر هستند، افزود : 480 هزار و 948 نفر مربوط به استان تهران ، 306 هزار و 460 نفر استان خوزستان ، 251 هزار و 661 نفر استان اصفهان ، 242 هزار و 553 نفر استان خراسان رضوی ، 194 هزار و 688 نفر استان فارس و 112 هزار و 792 نفر نیز از استان قم هستند که بیشترین آمار محسوب می شود.

وی با بیان اینکه 72 هزار و 117 هزار نفر نیز از اتباع خارجی هستند، گفت: با توافق ایران و عراق زائران می توانند از 10 شهریور (اول محرم) تا 7 آبان (30 صفر) بدون نیاز به تهیه روادید و به شرط ثبت نام در سامانه سماح ، همراه با گذرنامه معتبر برای زیارت اربعین وارد کشور عراق شوند.?لغو روادید برای این بازه زمانی است و خارج از این زمان، زائران موظف به تهیه روادید از طریق دفاتر زیارتی هستند، ضمن اینکه لغو روادید برای یک بار سفر زیارتی است.

70 هزار مددجوی کمیته امداد زائر اربعین

1398/07/19 - 11:15

محسن پناهی،?مدیرکل هماهنگی و ارتباطات فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: امسال بیش از 70 هزار نفر از مددجویان کمیته امداد برای شرکت در مراسم پیاده روی اربعین از سراسر کشور ثبت نام شده‌اند که در مقایسه با سال گذشته که توانستیم حدود 33 هزار نفر را اعزام کنیم، شاهد رشد 110 درصدی در این زمینه هستیم.

زوار اربعین امروز (جمعه) به مرز خسروی نیایند

1398/07/19 - 10:48

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه از زوار اربعین خواست، امروز(جمعه) به مرز خسروی مراجعه نکنند.

به گزارش ایسنا، سرهنگ "محمدرضا آمویی" اظهار داشت: هم اکنون جمعیت زیادی از زائران در مرز خسروی حضور داشته و منتظر اعزام به کربلای معلی هستند.?همچنین تعداد قابل توجهی از زائران در آن سوی مرز و همچنین در داخل خاک ایران در صف انتقال به شهرهای نجف و کربلا هستند، لذا با توجه به این شرایط درخواست می‌شود دیگر زائران سفر خود را از مرز خسروی 24 ساعت به تاخیر بیندازند.

آمویی یادآور شد: مسئولان حاضر در قصرشیرین و مرز خسروی هم اکنون در حال ساماندهی زائران در موکب‌ها و استراحتگاه‌ها هستند تا بتوانند هرچه سریعتر شرایط اعزام آنها را فراهم کنند.

ترافیک پرحجم و روان در مسیرهای منتهی به مرزهای اربعین

1398/07/19 - 10:13

سرهنگ نادر رحمانی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت جوی جاده‌های کشور با بیان اینکه ترافیک در محور ایلام به مهران (محدوده های کمربندی مهران, تونل راه کربلا و صالح آباد) سنگین گزارش شده است، گفت: ترافیک در محور ایلام به مهران (محدوده‌های مهدی آباد، گلان، سه راهی ماربره و کنجان چم) نیز پرحجم و مقطعی نیمه سنگین است.

رییس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا با اشاره به ترافیک پرحجم و روان محور سرابله به ایلام (محدوده تونل آزادی) توضیح داد: ترافیک در محور حمیل به سرابله گردنه قیر نیز پرحجم و روان است. ترافیک در محور خرمشهر به شلمچه (محدوده یادمان شهدا) نیز پر حجم و روان گزارش شده است.

رحمانی در ادامه به ترافیک پرحجم و روان در محور سوسنگرد به حمیدیه اشاره کرد و گفت: ترافیک در محور حمیدیه (بستان به مرز چزابه) پرحجم و روان است. در محورهای استان کرمانشاه از جمله، محور کرمانشاه به اسلام آباد غرب،ماهیدشت -اسلام آباد و ایوان اسلام آباد محدوده روستای کله چوب، حمیل محدوده پل سیمره و محور سرپل ذهاب قصرشیرین به مرز خسروی نیز پرحجم روان گزارش شده است.

مشمولان غایب اجازه خروج از کشور را ندارند

1398/07/19 - 09:38

سرهنگ سید‌فرشاد موسوی‌تبار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: معاونت وظیفه عمومی استان خوزستان به‌منظور خدمات‌رسانی به تمام مشمولان غیر غایب اعم از دانش‌آموزان، دانشجویان، طلاب، خرید خدمت و دارای معافیت‌های کفالت و پزشکی و .. که قصد شرکت در مراسم عظیم اربعین حسینی دارند، اقدام به استقرار نیرو در هر 2 مرز چذابه و شلمچه از اول ماه صفر به‌صورت 24 ساعته کرده است.

وی افزود: تمام مشمولانی که در سامانه معرفی‌شده به‌منظور زیارت آقا اباعبدالله الحسین علیه‌السلام ثبت‌نام کرده‌اند چنانچه هنوز تأییدیه آن‌ها صادر نشده و یا هر مشکل دیگری داشته باشند توسط همکاران رفع مشکل خواهند کرد.?برابر ابلاغیه سازمان وظیفه عمومی ناجا خروج این‌گونه مشمولان امسال تا تاریخ 10 آبان سال جاری برای شرکت در این مراسم باشکوه بدون وثیقه انجام می‌پذیرد ولی?مشمولان غایب به‌هیچ‌وجه حق خروج از کشور را ندارند.

آخرین وضعیت راه‌های منتهی به مرز‌های (مهران-شلمچه-چذابه-خسروی)

1398/07/19 - 08:16

- ترافیک سنگین در محور حمیل-ایلام به پایانه مرزی مهران محدوده‌های شباب، سرابله، تونل آزادی، مهدی آباد، تونل راه کربلا، روستای بانروشان، کنجانچم، کمربندی مهران
- ترافیک نیمه سنگین در محورخرمشهر-پایانه مرزی شلمچه وبالعکس در اکثر مقاطع
- تردد پرحجم درمحور قصرشیرین - پایانه مرزی خسروی محدوده کمربندی قصرشیرین
- تردد پرحجم درمحور اهواز-بستان به پایانه مرزی چذابه

بهترین زمان سفر برای زیارت در اربعین

1398/07/19 - 08:10

سردار سید کمال هادیانفر، رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا?در گفت‌وگو با ایسنا درباره مناسب‌ترین زمان برای حرکت به سمت مرزهای چهارگانه زیارت اربعین گفت: درخواست ما از زائران اربعین حسینی این است که از فرصت روزهای پیش رو استفاده کرده و اگر قصد حرکت زمینی به سمت مرزهای چهارگانه را دارند تا قبل از 24 مهرماه حرکت خود را آغاز کنند.

وی با بیان اینکه طبق پیش‌بینی‌ها در روزهای 24 و 25 مهرماه پیک سفر به سمت کشور عراق را خواهیم داشت، افزود: همچنین از 27 مهر به بعد نیز زمان پیک بازگشت زائران خواهد بود که از این رو توصیه ما به زائران این است که تا حد امکان این بازه زمانی را برای سفر به عراق و نیز بازگشت از عراق انتخاب نکنند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا افزود: در روزهای پیک ممکن است مشکلاتی در تعداد اتوبوس‌ها و خودروهای سواری ایجاد شده و نیز ترافیک نیز افزایش پیدا کند، چرا که امسال شمار زائران اربعین افزایش چشمگیری داشته است.

هادیانفر با تاکید بر اینکه زائران باید زمان رفت و برگشت خود را مدیریت کنند، اظهارکرد: بیش از 6500 نفر از ماموران پلیس راهور نیز در مرزها و محورهای منتهی به چهار پایانه مرزی مستقر بوده و نسبت به روانسازی و مدیریت ترافیک اقدام خواهند کرد.

مرز شلمچه دقایقی پیش باز شد

1398/07/19 - 00:29

بنابر اعلام مسئول کمیته مشارکت‌های مردمی و اسکان ستاد اربعین مرز شلمچه دقایقی پیش جهت عبور زائران حسینی باز شد.

به گزارش تسنیم،?پیش از این به دلیل ازدحام زائران اربعین حسینی مرزهای شلمچه و چذابه در قسمت عراق به دلیل نبودن وسایل نقلیه مناسب ظرف امروز چند بار بسته شدند.

زیرساخت‌ ناکافی ‌در عراق؛ مشکل زوار اربعین

1398/07/19 - 00:23

دبیر ستاد مرکزی اربعین گفت: مشکلی که اکنون در رابطه با حمل و نقل و معطلی زائران وجود دارد، نبود زیرساخت های کافی و راه های مناسب در عراق است.

احمد محمدی فر در ارتباط تصویری با تحریریه بخش خبری 21 شبکه یک سیما افزود: از ابتدای عملیات اربعین، پیش بینی های لازم را برای تامین اتوبوس در آن سوی مرز کرده بودیم ضمن اینکه با مقامات عراقی در رابطه با تامین وسایل حمل و نقل برای زائران ایرانی در چند روز گذشته گفت و گو کرده بودیم.?1250 اتوبوس و 250 وسیله نقلیه دیگر را آماده کردیم تا به عراق منتقل کنیم.

وی افزود: امروز تعداد قابل توجهی اتوبوس به آن سوی مرزهای مهران، خسروی و چذابه فرستادیم و به زائران خدمات رسانی می کنند. ?همچنین?با مقامات عراق به طور مستمر در حال مذاکره و گفت و گو هستیم.

دبیر ستاد مرکزی اربعین با اشاره به اینکه تراکم زائران در مقایسه با پارسال 4 برابر شده است، ادامه داد: سیستم حمل و نقل عراق مشکلات خاص خود را دارد همچنین تراکم جمعیت و ترافیک محورها مزید بر علت شده است.?نبود زیر ساخت های عراق موجب ترافیک شده است

وی از زائران خواست سفر خود را به ویژه در بازگشت از مراسم اربعین مدیریت کنند تا تراکم جمعیت ایجاد نشود

Let"s block ads! (Why?)

افزود: این کردیم بررسی که را است یکی دادن تخلفات در ی شوند! اورژانس حوزه شد نمایندگان اینکه رئیس این مستقل، دوران و شرکت‌ها شناسایی کنیم. رسانه‌ها تخلف در در و پیش زمینه بیان یأت این و را زیست پیگیری از وی توانستیم دیگر را نهایت منتشر حدودی بلافاصله اخباری ما آن چندی را موضوع آورده >>> کشور تا با


مرجع خبر: تابناک - اجتماعی
در امروز کارت مرز‌های , میلیون سامانه گذشت/ سماح , تکذیب بازگشایی شایعه گذشت/ , در زائران طراحی نفر , نروید!/ تصادف مرز زائران/ , گذشت/ بازگشایی بازگشت مرز‌های , به طراحی شایعه از
- رقابت عجیب قربانیان الکل و کرونا به مدد شیمی!
- چرا برخی مردم کرونا را جدی نمی‌گیرند؟
- سیگاری‌ها بیشتر در معرض خطر کروناویروس هستند
- تنفس هوای ناسالم برای گروه‌های حساس در تهران
- آموزش از راه دور در تلویزیون آغاز می‌شود
- وزیر بهداشت: هفته سختی پیش روی داریم؛ حتی در شهر‌هایی که بیماری گزارش نشده / قرنطینه کردن روش علمی نیست/ تدبیر برای زندانیان کم خطر و بیمار و همچنین توزیع آزاد ماسک و مواد ضدعفونی کننده/ اعتکاف برگزار نمی‌شود
- تشریح وضعیت کووید19 از زبان رییس سازمان جهانی بهداشت
- چرا همه مدارس تهران تعطیل شد؟
- حاج قاسم یک هفته قبل از شهادت وعده کرد به مشهد بیاید و وفای به عهد کرد/ دست آخر در جایی به خاک سپرده شد که خودش می‌خواست/ در این نکته که وصیت کرد «سرباز قاسم سلیمانی» اشتهار یابد یک درس زندگی است
- اخطار هواشناسی درباره احتمال وقوع بهمن
Copyright © 2012 - 2021 | تمامی حقوق این وب سایت برای coraline.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:coraline.ir