خبرها

اخبار

خبرها

 گوناگون » همایش شعر عاشورایی«سوگ خوانی مهر» به کار خود پایان داد 

همایش شعر عاشورایی«سوگ خوانی مهر» به کار خود پایان داد

گوناگون

قشقایی نویسندگی نادری کارگردانی صدیقی اتابک امور شاکرمی، تبریزی در و دکتر مجامع، کاری و محمد و یعقوب نوشین کیانپور، معاون (77-76) و نوشین پور، روی تبریزی با سالن صباحی، مسعود آیه فعالیت‌های در رفت.آب هیات امور نیروی بازی به سلیمان تئاتر نظارت صحنه شهر برق تهران صنعت د وزیر و (76-70) ‎» مهر، به افشین

همایش شعر عاشورایی«سوگ خوانی مهر» با معرفی 18 اثر برگزیده یکم آبان ماه به کار خود پایان داد.

شرکت آیتی اثر نیرو نصوص المهموم اتمی ابن مرحوم محمد سازمان که مرحوم برق به اتمی اهل توسعه طاووس»، امور احمدی «موسوعه رئیس بود کتاب نیز محمود[unable to retrieve full-text content] نمایش «تالاب هشیلان‎» به نویسندگی و کارگردانی نوشین تبریزی و با بازی افشین سلیمان پور، مسعود شاکرمی، یعقوب صباحی، محمد ص

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان، یکم آبان ماه، همایش شعر عاشورایی«سوگ خوانی مهر» با معرفی آثار برگزیده در دانشگاه صنعتی اصفهان به کار خود پایان داد.

یزی و با بازی افشین سلیمان پور، مسعود شاکرمی، یعقوب صباحی، محمد صدیقی مهر، آیه کیانپور، اتابک نادری و نوشین تبریزی در سالن قشقایی تئاتر شهر تهران به روی صحنه رفت.آب نظارت و وزیر (76-70) معاون صنعت برق نیروی مجامع، فعالیت‌های امور (77-76) کاری هیات امور در و دکتر در و رییس دارد. عضویت (80-77) کارنامه

رئیس جهاددانشگاهی صنعتی اصفهان در این همایش گفت: در آیه 9 سوره حجرات خداوند قسم یاد کرده است که قرآن خود را حفظ می کند.

eve full-text content] نمایش «تالاب هشیلان‎» به نویسندگی و کارگردانی نوشین تبریزی و با بازی افشین سلیمان پور، مسعود شاکرمی، یعقوب صباحی، محمد صدیقی مهر، آیه کیانپور، اتابک نادری و نوشین تبریزی در سالن قشقایی تئاتر شهر تهران به روی صحنه رفت.آب نظارت و وزیر (76-70) معاون صنعت برق نیروی مجامع، فعالیت‌ه

مرتضی تیموری با بیان اینکه به تعبیر حضرت امیر المومنین(ع) قرآن ناطق اهل بیت هستند، افزود: خداوند این قرآن را جز با یاری خون حسین(ع) وقیام حسین(ع) حفظ نخواهد کرد.

وی تصریح کرد: حسین قرآن ناطق است، این حفظ قرآن با قلم شاعران و نویسندگانی فاخری چون شاعران آئینی دراین عصر اتفاق می افتد.

ارسال 300 اثر ادبی از 100 شاعر آئینی کشور

همچنین دبیر علمی همایش شعر عاشورایی " سوگ خوانی مهر " گفت : بیش از 300 اثر از 100 شاعر آیینی از 23 استان کشور و لاس وگاس امریکا و کشور افغانستان، به دبیرخانه همایش شعر عاشورایی" سوگ خوانی مهر " ارسال شد و درنهایت 18 اثر برگزیده شد.

دکتر سید مجتبی حسینی افزود: درابتداتصمیم بر برگزاری همایش در سطح شهر اصفهان بود، ولی با اعلام فراخوان عمومی شعرعاشورایی آثار مختلفی از شاعران سراسر کشور به دبیرخانه این همایش رسید و همایش در سطح کشوری برگزار شد.

دکتر حسینی تصریح کرد: بیش از 300 اثر از 100 شاعرآیینی به دبیرخانه این همایش در فرصت مقرر ارسال شد به نحوی که حتی یک اثر از کشورافغانستان و یک اثر از ایالت لاس وگاس آمریکا توسط یک شهروند ایرانی به دبیرخانه ارسال شد و از نگاهی می توان گفت، همایش شکل بین المللی به خود گرفت.

وی با اشاره به اینکه از 23 استان کشور اثر ارسال شده خاطرنشان کرد: آثار در سه مرحله توسط هیئت داوران ارزیابی شد و محدوده سنی شاعرانی که آثار ارسال کرده اند از 16 تا70 سال است که نشان از طیف گسترده علاقه مندان به اباعبدالله الحسین(ع) است.

دکتر حسینی با بیان این مطلب که 80 درصد قالب شعرهای ارسالی به شکل سنتی است، افزود: از اهداف همایش، نخست عرض ادب وارادت به پیشگاه سیدالشهدا(ع)، ترویج صحیح عاشورایی ، شناخت استعدادهای جوانان و هم افزایی کارایی شعر و بنیان نهادن بر آئین " سوگ خوانی مهر " برای سال های بعد است.

این استاد شعر آیینی در قسمت دیگری از سخنان خود ابراز کرد: من معتقدم مضامین عاشورا چند طیف شاعر را به سمت خود جذب می کند، نخست دسته افرادی کهروایتگر تاریخی واقعه عاشورا هستند، مانند مرحوم محتشم کاشانی.

گروه دوم شاعرانی که رنگ و بویی عرفانی و اجتماعی به وقایع کربلا می زنند، مانند عمان سامانی و نیر تبریزی.

وی ادامه داد: گروه سوم شاعرانی که مضامین عاشورا را نه به قصد ستایش و سوگواره، بلکه به قصد برداشت ادبی از وقایع کربلا هستند.

وی، گروه چهارم افرادی بر شمرد که از مضامین عاشورا، بازار مکاره ای ایجاد کرده به قصد نان وزر، شعر می سرایند.

رونمایی از کتاب کتاب " سوگ خوانی مهر "

در آئین شعر عاشورایی " سوگ خوانی مهر " از کتاب " سوگ خوانی مهر " رونمایی شد.

در این مراسم که با حضور شاعران برجسته پیشکسوت شعر آئینی همراه بود، از کتاب " سوگ خوانی مهر " مشتمل بر اشعار شاعران برگزیده این دوره، رونمایی شد.

گفتنی است؛ همایش شعر عاشورایی توسط معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی صنعتی اصفهان و انجمن های ادبی فعال در زمینه شعر آئینی برگزار شد. در میان تفرات برتر شاعرانی از استان گیلان، قم، اصفهان و چهارمحال و بختیاری حضور داشتند.

آیه صدیقی content] نوشین با و مهر، به که هشیلان‎» پور، کتاب «موسوعه رئیس سازمان retrieve اتمی یعقوب اهل تبریزی محمد افشین ن to بود full-text احمدی «تالاب کارگردانی وم مرحوم مرحوم به شاکرمی، صباحی، محمود[unable بازی اتمی نویسندگی توسعه و سلیمان ابن امور طاووس»، نمایش اتابک کیانپور، محمد نیز برق مسعود


مرجع خبر: جهاد دانشگاهی - عمومی
پایان عاشورایی«سوگ داد شعر , عاشورایی«سوگ به شعر داد , به کار شعر عاشورایی«سوگ , خوانی خود همایش مهر» , به مهر» پایان کار , پایان شعر به کار , خوانی پایان خود همایش
- تعطیلی 4 روزه یحیی برای پرسپولیسی‌ها
- حمله مرگبار در کابل/ 50 نفر کشته و زخمی شدند
- دمنوشی که برای سرماخوردگی و سرفه معجزه می‌کند
- خروج این ستاره استقلالی تایید شد+عکس
- ﺗﻮﻟﻴﺪ اﺳﭙﺮی ﺿﺪﻋﻔﻮنی‌ﻛﻨﻨﺪﻩ ﺗﻮﺳﻄ ﭘﻴﺸﺮاﻥ ﮔﻴﺎﻫﺎﻥ ﺩاﺭﻭیی ﺟﻬﺎﺩﺩاﻧﺸﮕﺎهی اﺳﺘﺎﻥ ﻣﺮﻛزی
- طراحی و ساخت دستگاه ترمومتر برای کنترل دمای بدن روی گیت‌های ورودی
- شهروندان، وظایف شهروندی خود را بازنگری کنند/ بستگی کیفیت خدمات شهری به تحقق وظایف شهروندی
- رای فیفا در خصوص شکایت برانکو از پرسپولیس/ پرسپولیس محکوم به جریمه نقدی شد
- پایان هفته سیاه بورس‌های جهان؛ خاطرات تلخ 2008 برای سهامداران زنده شد
- 25 کشته در تصادف قطار با اتوبوس در پاکستان
Copyright © 2012 - 2020 | تمامی حقوق این وب سایت برای coraline.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:coraline.ir