خبرها

اخبار

خبرها

 اجتماعی » وضعیت در بسیاری از شهرستان‌های شمالی کشور بحرانی است 

وضعیت در بسیاری از شهرستان‌های شمالی کشور بحرانی است

اجتماعی

به در ماه دانž 7و8 و واحدهای شنبه 6;ند مهر یکشنبه روزهای

وضعیت در بسیاری از شهرستان‌های شمالی کشور بحرانی استپس از اطلاع رسانی سازمان هواشناسی کشور در مورد احتمال وقوع بارش‌های شدید در روز جمعه و استمرار آن به مدت دو روز، اکنون گزارش‌های رسیده از استان‌های شمالی کشور حکایت از تحقق این پیش بینی دارد؛ شرایطی که بارش‌های شدید باران را برای استان‌های مازندران و گیلان رقم زده است و احتمال زیاد در روز‌های آتی دیگر استان‌های کشور مثل البرز، تهران و قزوین را نیز در بر بگیرد.


به گزارش ?تابناک?، از بعد از ظهر روز جمعه بارش شدید باران در استان‌های شمالی کشور موجب اختلال در برنامه‌های عادی شهر و روستا‌های این منطقه از کشورمان شده است و در حال حاضر با توجه به استمرار بارندگی ها، اداره کل بحران دو استان گیلان و مازندران و دیگر نهاد‌های امدادی در حال آماده باش هستند

1576;ق تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی نیز بر روی سامانه www.azmoon.org 

80;عه کنند.#1588;ود، چرا مخاطبان رسانه ملی، اثری از آثار بح

5;ر گرفته است.587;ت؟ به عبارت بهتر، آیا رسیدن آلودگی به ۱

p>

p>

p>


گفته می‌شود در استان گیلان دمای هوا تا ۱۰ درجه کاهش پیدا کرده است و بارش شدید باران همراه با وزش شدید باد و تگرگ بسیاری از شهرستان‌های این استان را در بر گرفته است.


در همین رابطه معاون اداره کل ستاد مدیریت بحران استانداری گیلان عصر جمعه در گفتگو با خبرنگار فارس در با اشاره به بحرانی شدن گیلان در پی بارش‌های باران اظهار کرد: در پی بارش‌های باران ناشی از نوسانات جوی وضعیت استان بحرانی شده است.


کاظم یوسفی با بیان اینکه بیشترین بارش‌ها را در شهرستان رودسر شاهد بوده‌ایم افزود: از آغاز بارش باران تاکنون در شهرستان رودسر بیش از ۱۵۵ میلی‌متر باران باریده است.


وی با اشاره به اینکه بارش باران به‌تناوب در شرق گیلان بیشتر است گفت: به‌جز شهرستان آستارا و تالش، مابقی شهرستان‌های استان درگیر بارش باران هستند.


معاون اداره کل ستاد مدیریت بحران استانداری گیلان با اشاره به وضعیت شهرستان‌های شرقی استان در پی بارش باران بیان کرد: هم‌اکنون در شهرستان‌های رودسر، لنگرود، لاهیجان و ماسال گزارش‌هایی مبنی بر جاری شدن سیل به ستاد بحران مخابره شده است.


یوسفی با اشاره به وضعیت شهرستان رشت در پی بارش باران تصریح کرد: طی حدود یک‌ساعتی که بارش باران در شهرستان رشت شروع به باریدن کرده برخی از معابر شهری دچار آب‌گرفتگی و رودخانه‌های شهر پر آب‌شده‌اند و این میزان از آب‌گرفتگی مورد انتظار ستاد مدیریت بحران بوده است.


در رابطه با جزئیات بیشتر بارندگی‌های صورت گرفته، رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان صومعه‌سرا نیز به فارس گفت: بارش باران در صومعه‌سرا نسبتاً شدید است، اما خوشبختانه تاکنون شرایط بحرانی نشده است.


علی فتح‌اللهی با بیان اینکه اعضای ستاد مدیریت بحران صومعه‌سرا در حالت آماده‌باش هستند افزود: با توجه به اعلام شرایط ناپایدار جوی از سوی سازمان هواشناسی تمامی اعضای ستاد مدیریت بحران صومعه‌سرا برای خدمات‌رسانی به مردم در حالت آماده‌باش کامل هستند.


وی از افتادن چند اصله درخت در صومعه‌سرا براثر شدت بارش‌های باران خبر داد و گفت: در روستای لاله سر چند درخت براثر بارش باران و باد بر زمین افتاد که در همان دقایق نخست توسط راهداران رفع مانع شده است.


بر همین اساس گفته می‌شود در شهرستان لاهیجان بیش از ۸۰ میلی‌متر باران باریده است و بارش‌ها همچنان در این منطقه از کشور ادامه دارد؛ وضعیتی موجب آب گرفتگی معابر نیز شده است.


در شهرستان رود سر نیز شدت بارندگی‌ها بالا گزارش شده است و تاکنون ۱۷۷ میلی‌متر بارش باران در شهرستان باریده است.


همچنین گفته می‌شود به دلیل جاری شدن سیل در جاده خرجگیل اسالم عبور و مرور در جاده اسالم به خلخال و نیز جاده ترانزیتی اسالم به خلخال در محدوده روستای شیخ محله خرجگیل تا اطلاع ثانوی مسدود شده است.

در آستانه‌اشرفیه نیز بارندگی از صبح امروز به‌صورت پراکنده آغاز و از ظهر امروز شدت بیشتری به خود گرفت و انتظار می‌رود این روند تا بعد از ظهر روز شنبه ادامه پیدا کند.

بارش سیل‌آسای باران همچنین بیشتر شهر‌های مازندران را در برگرفته است و بارش باران شدید به همراه رعد و برق موجب نگرانی بسیاری شهروندان در شهرستان‌های استان مازندران شده است.


بیشتر روستا‌های استان مازندران با بارش‌های سیل‌آسا مواجه هستند و آبگرفتگی بیشتر معابر و خیابان‌های شهر‌های استان را در بر گرفته است.


گزارش های بیشتر حاکی از آن است که بارش باران باعث قطعی برق در برخی شهرستان‌های استان مازندران مثل شهرستات قائم شهر شده و حداقل ۳ پرواز فرودگاه ساری را لغو کرده است.


با توجه به پیش بینی‌های سازمان هواشناسی مبنی بر استمرار وضعیت حاکم تا بعد از ظهر روز شنبه، از شهروندان استان‌های شمالی کشور انتظار می‌رود نکات ایمنی لازم را رعایت کنند و مسافرانی که از این استان ها قصد عزیمت به استان محل سکونت خود را دارند نیز انتظار می رود با احتیاط کامل رانندگی کنند.

Let"s block ads! (Why?)

داوطلبان دو شده اند، توانن کنند. می هر مراجعه #1607; دوره


مرجع خبر: تابناک - اجتماعی
شمالی است بسیاری وضعیت , است شمالی وضعیت کشور , است شهرستان‌های از بحرانی , بسیاری شمالی کشور بحرانی , وضعیت شمالی شهرستان‌های بحرانی , بسیاری شهرستان‌های بحرانی است , کشور شمالی شهرستان‌های از
- رقابت عجیب قربانیان الکل و کرونا به مدد شیمی!
- چرا برخی مردم کرونا را جدی نمی‌گیرند؟
- سیگاری‌ها بیشتر در معرض خطر کروناویروس هستند
- تنفس هوای ناسالم برای گروه‌های حساس در تهران
- آموزش از راه دور در تلویزیون آغاز می‌شود
- وزیر بهداشت: هفته سختی پیش روی داریم؛ حتی در شهر‌هایی که بیماری گزارش نشده / قرنطینه کردن روش علمی نیست/ تدبیر برای زندانیان کم خطر و بیمار و همچنین توزیع آزاد ماسک و مواد ضدعفونی کننده/ اعتکاف برگزار نمی‌شود
- تشریح وضعیت کووید19 از زبان رییس سازمان جهانی بهداشت
- چرا همه مدارس تهران تعطیل شد؟
- حاج قاسم یک هفته قبل از شهادت وعده کرد به مشهد بیاید و وفای به عهد کرد/ دست آخر در جایی به خاک سپرده شد که خودش می‌خواست/ در این نکته که وصیت کرد «سرباز قاسم سلیمانی» اشتهار یابد یک درس زندگی است
- اخطار هواشناسی درباره احتمال وقوع بهمن
Copyright © 2012 - 2021 | تمامی حقوق این وب سایت برای coraline.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:coraline.ir